تسهیلات قرض الحسنه ازدواج تسهیلات قرض الحسنه ازدواج

به منظور حمایت ازازدواج جوانان، اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌هایی که تاریخ عقد آنها بعد ازتاریخ 1397/01/01 می‌باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، با لحاظ موارد ذیل و سایر شرایط و ضوابط مندرج در سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، امکان‌پذیر می‌باشد:

سقف تسهیلات:

  1. 000ر000ر000ر1 ريال برای زوج هاي زير 25 سال و زوجه هاي زير 23 سال واجد شرايط دريافت وام ازدواج
  2.  000ر000ر700 ريال برای سایر زوجینی که شرایط دریافت را داشته باشند.

نرخ کارمزد: 4%

حداکثرمدت بازپرداخت :120 ماه 

سایر شرایط: 

- متقاضی باید عاقل، بالغ و رشید بوده قصد رضای انجام معامله را داشته و ممنوعیتی در تصرف در اموال خود را نداشته باشد.

- متقاضی نباید به هیچ یک از بانک ها و موسسات دیگر بابت قرض الحسنه ازدواج بدهکار باشد.

- چنانچه قرض گیرنده در تادیه اقساط قرض الحسنه تاخیر نماید سالیانه 12 % جریمه به مبلغ بدهی وی اضافه می شود.

- متقاضیان قرض الحسنه ازدواج ملزم به افتتاح حساب پس انداز قرض الحسنه نزد شعبه پرداخت کننده تسهیلات با حداقل مبلغ سه میلیون ریال هستند.لیکن ملزم به تودیع مبلغی ثابت برای مدتی در حساب پس انداز قرض الحسنه نمی باشد.

- پرداخت تسهیلات به متقاضیان زیر18 سال با ارایه حکم رشد از مراجع ذی صلاح قانونی ویا امضا ی ولی امکانپذیر است.

- با توجه به امکان اعطای تسهیلات ازدواج به هر ایرانی، چنانچه متقاضی وام ازدواج قبلاً از تسهیلات موصوف استفاده نکرده باشد و بیش از دو سال از تاریخ وقوع عقد سپری نشده باشد (علیرغم ازدواج دوم یا بیشتر) مشروط بر داشتن سن کمتر از 60سال می‌تواند از تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج با رعایت سایر شرایط و ضوابط بهره‌مند گردد.

- علاوه بر عقد و امضا قرارداد مربوطه جهت تامین و تضمین مطالبات بانک سفته تضمبنی به میزان 120% اصل و کارمزد تسهیلات به امضا تسهیلات گیرنده و ظهر نویسی یک نفر ضامن معتبر با قید پرداخت وجه را با متعهد اصلی تعهد و تضمین نماید یا سپرده سرمایه گذاری بلند مدت به میزان 110% اصل و کارمزد تسهیلات اخذ یا توثیق گردد.


توجه : پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج منوط به تامین اعتبار از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران می باشد و متقاضیان استفاده از این تسهیلات باید  برای ثبت نام به سایت http://ve.cbi.ir مراجعه فرمایند.

  • مشتری گرامی، شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با دایره ارتباطات مردمی بانک مسکن به شماره تلفن های 61088-021 و 1830-021 تماس حاصل فرمایید.
 
تاریخ ویرایش1400/1/28- 8:30

آمار تسهیلات اعطایی ازدواج آمار تسهیلات اعطایی ازدواج

ازدواج

اسناد
نام  
تصوير کوچک دریافت فایل (19k) (نمایش در پنجره‌ی جدید)