همایش نخستین واژه (آب)

همایش نخستین واژه (آب)

همایش پایانی کمپین حمایت از مصرف صحیح آب با حضور احمدی رییس اداره کل روابط عمومی برگزار شد .

 آیین اختتامیه جشنواره نخستین واژه (آب) با حضور احمدی ریاست اداره کل روابط عمومی بانک مسکن ، دهداری زاده مدیر شعب بانک مسکن استان لرستان ، معاون سیاسی امنیتی استاندار، مدیران عامل آبفا شهری و روستایی لرستان، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک خرم آباد و جمعی دیگر از مسیولان استانی در سالن شهید آوینی مجموعه ارشاد خرم آباد برگزار گردید .

احمدی ریاست اداره کل روابط عمومی که  به نمایندگی ازمدیر عامل  بانک مسکن در این مراسم حضور داشت با اشاره به اهمیت وظیفه خطیر مسیولیت اجتماعی بانک در حوزه مصرف صحیح آب وضرورت این موضوع گفت : بانک مسکن علاوه بر وظایف بانکی و مالی  خود در سراسر کشور ، مسیولیت اجتماعی را وظیفه خود می داند و یکی از حوزه های مسیولیت اجتماعی اجرای کمپین حمایت از مصرف صحیح آب می باشد که حدود دوسال است بانک مسکن در این مقوله وارد شده است .

ایشان با اشاره به اهمیت آموزش و فرهنگ سازی در این مقوله گفت : بهینه مصرف کردن و مصرف صحیح آب بایست در جامعه نهادینه شود و در این میان مصرف صحیح آب را باید ابتدا از خود و سپس به فرزندان خود آموزش دهیم و برگزاری این جشنواره مسلما در راستای عمل به مقوله آموزش و فرهنگ سازی کودکان و نوجوانان است .

به گزارش هیبنا، نماینده سازمان های مردم نهاد استان در این جشنواره درسالن شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکهزار اثر نقاشی با موضوع آب و صرفه جویی در مصرف آن به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.
مهدی بابایی افزود: از این تعداد 20 اثر برتر برای جشنواره کشوری به وزارت نیرو ارسال شده و 80 اثر نیز در استان تجلیل می شوند.
وی با اشاره به همکاری بانک مسکن در خصوص فرهنگ سازی مصرف صحیح آب  در استان تصریح کرد: بانک مسکن به عنوان یکی از پیشرو ترین سازمان ها در حوزه مسیولیت اجتماعی علی الخصوص مصرف صحیح آب همکاری ویژه و اثر بخشی از خود نشان داده است و در این راستا بانک مسکن به الگویی برای سایر سازمانها تبدیل گردیده است .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان نیز ضمن اهمیت برگزاری این جشنواره ها گفت : هدف از برگزاری این جشنواره ها این است که در بحث صرفه جویی و بهینه مصرف کردن در قشر کودکان و نوجوانان تاثیر گذار باشیم .

مهندس کرم وند در ادامه به نقش مهم و مشارکتی بانک مسکن در این میان گفت : بانک مسکن با مشارکت درمبحث فرهنگ سازی مصرف صحیح آب نشان داد که اهمیت موضوع توسط مدیران ارشد این بانک به خوبی درک شده واقدامات مدیریت استان نشان از عمل به مسیولیت اجتماعی بانک می باشد .
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان نیز گفت: کمتر از 2درصد آب های جهان قابل استفاده است که از این رقم حدود 30 درصد قابل دسترسی می باشد.
علیرضا کاکاوند اظهار داشت: ایران کمتر از یک سوم میانگین بارندگی جهان را دارد و با توجه به وقوع خشکسالی های پی در پی ، ضرورت صرفه جویی در مصرف باید به یک فرهنگ تبدیل شود.
وی با انتقاد از فرهنگ غلط مصرف در شهر و روستاها افزود: در بسیاری از روستاها بیش از چهار برابر نیاز واقعی، آب مصرف می شود که این امر ضرورت آگاه سازی مشترکان را دوچندان می کند.

پیش از این طی فراخوانی از کودکان لرستانی دعوت شده بود که نقاشی‌هایی در زمینه آب طراحی کنند و به دبیرخانه شرکت آب و فاضلاب ارسال نمایند.

در این مراسم در سالنی مجزا آثار کودکانی که در حمایت از آب از خود به‌جای گذاشته بودند به نمایش گذاشته شد.

همچنین در این برنامه اجرای موسیقی محلی توسط فیروز رضایی موجب شادی حضار شد.
در قسمتی دیگر از برنامه، نمایش ویژه کودکان توسط گروه شاپرک اجرا شد که کودکان را به وجد آورد.
در پایان نیز از صاحبان نقاشی‌های منتخب توسط مدیران و مسوولان با اهدا هدایا تجلیل به عمل آمد.
 
آخرین بروزرسانی 1397/10/29